Feneryolu Veteriner Genel Muayene

Minik dostlarımızın sağlığı için ilk adım muayene ve teşhistir.
Kadıköy Feneryolu Veteriner olarak evcil ve yabani hayvanların iç ve dış hastalıklar yönünden tam klinik muayenesini bulunduğu ortamı ve fiziksel durumunu da değerlendirerek yapmaktayız. Hasta hayvanın dış görünüş ve sağlık durumu ile ilgili normal ve anormal tavırlarının izlenmesi muayenin ilk basamağını oluşturur.
Fiziksel muayene birçok hastalığın erken teşhisinde hayati derecede öneme sahiptir. Sizlerin çıplak gözle fark edemeyeceği bir çok semptom biz veteriner hekimlerce muayene sırasında fark edilir. Bu nedenle kliniğimize gelen tüm dostlarımız detaylı bir fiziksel muayeneden geçirildikten sonra ihtiyaca uygun tedavi sürecine alınır.
Özel sistemik muayeneden önce, hayvan sahibi tarafından şikayet edilen hastalıkla ilgili önemli ön bilgiler alınır. Bu bilgiler Feneryolu Veteriner Kliniği olarak hastalığı tanımamızda önemli ipuçları sağlar.
Güncel sağlık durumu incelendikten sonra, uygun görülürse gerekli tahliller yapılır, farklı bir sağlık durumu olup olmadığı ve acil müdahale edilmesi gereken bir sorun olup olmadığı tespit edilerek gerekli tedavi işlemleri uygulanmaya konulur.
İnceleme ve kontrol işlemleri sayesinde hayvanlarınızda yapılması gereken tedaviler, uygulanması gereken aşılar ve koruma çalışmaları ile ilgili program hazırlanabilir. Bu konuda emin olmak, hayvanlarınızı koruyabilmek ve onların sağlıklı bir hayat sürdürmesini sağlamak için düzenli olarak veteriner kontrolleri gerçekleştirmek amacıyla tecrübeli hekim kadrosu, ileri düzeydeki ekipman ve tıbbi cihazların yardımıyla 24 saat açık veteriner kliniğimizde dostlarınızın problemlerini gidermek için çalışmaktayız.